» گوناگون » ۱۲ مورد از عجیب ترین آمارهای جهان در مورد مسائل مختلف

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۱۵:۴۷

 کد خبر: 77552
 10155 بازدید

۱۲ مورد از عجیب ترین آمارهای جهان در مورد مسائل مختلف

۱۲ مورد از عجیب ترین آمارهای جهان در مورد مسائل مختلف

از آمار عجیب و غریب یا بهتر است بگوییم باورنکردنی دنیا چه می دانید ؟ می دانید کدام کشور بیشترین طلای دنیا را استخراج می کند یا می دانید بیشتر نوزادان کدام رو زهفته به دنیا می آیند ؟

در این کره خاکی همیشه عجایبی وجود دارد که با شنیدنشان متعجب می شوید. مثلا آیا می دانستید هر انسانی می تواند در طول حیات خود ۴٫۵ بار دور کره زمین راه برود؟ تعجب کردید نه؟ حتی اگر از علم آمار و ارقام خوشتان نیاید هم شک نکنید این مطلب شما را با مسایل گوناگونی آشنا می کند که آگاهی در موردشان خالی از لطف نیست، پس تا انتهای این مطالب همراهمان باشید.

حوادث

۱­ _ دانمارک سخت کوش ترین مادران جهان را دارد

۸۲ درصد مادران دانمارکی و کمتر از ۵۰ درصد مادران یونانی در بیرون از خانه کار می کنند. این آمار جهانی لقب سخت کوش ترین مادران جهان را به زنان دانمارکی داده است.

۲ _ روزانه یک هزار و ۷۰۰ نفر در ایالت متحده میلیونر می شوند 

بر اساس آمار رسمی در کشور آمریکا بیشتر از ۸ میلیون خانواده زندگی می کنند که در سال بیش از ۱ میلیون دلار درآمد دارند و این درآمد جزو جواهرات و املاک این افراد نیست. به این نتیجه می رسیم که در جهان بیش از تصور ما میلیونر وجود دارد، به طوری که فقط در کشور آمریکا، ۱۷۰۰ نفر در هر روز به دسته میلیونرها می پیوندند.

 آمار عجیب

 

۳ _ هر انسانی می تواند در طول حیات خود ۴ ٫ ۵ بار دور کره زمین راه برود

با در نظر گرفتن عمر متوسط ۸۰ سال برای یک فرد و اینکه می تواند ۷ هزار و ۵۰۰ قدم در یک روز بردارد، دانشمندان محاسبه کرده اند که هر فرد قادر است ۱۸۰ هزار کیلومتر را در طول این ۸۰ سال طی کند. یعنی هر کسی در زندگی می تواند ۴٫۵ بار دور کره زمین راه برود.

۴ _ مک دونالد در هر ثانیه ۷۵ عدد برگر به فروش می رساند 

وقتی نام همبرگر و یا چیزبرگر به میان می آید، ناخودآگاه همه به یاد مشهور ترین برند جهان یعنی مک دونالد می افتند. رستوران های زنجیره ای مک دونالد روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می دهد و جالب است بدانید در هر ثانیه ۷۵ برگر در جهان به فروش می رساند.

آمار عجیب

۵ _ «مری» و «جیمز» رکورد نام گذاری درکشورهای غربی را دارند 

در طی ۱۰۰ سال گذشته یعنی از سال های ۱۹۱۷ تا ۲۰۱۶ میلادی در اروپا بیشترین نام گذاری برای نوزادان پسر جیمز و مری برای دختر بوده است به طوری که امروزه در میان مردان حدودا ۵ میلیون پسر نامشان جیمز است و ۳٫۵ میلیون دختر نیز مری نام گرفته اند.

آمار عجیب

۶ _ تعداد ستاره های راه شیری کمتر از درختان روی زمین است

بر اساس گزارش آمار رسمی جهان حدودا ۳ تریلیون درخت در کره خاکی روییده است و تعداد ستارگان حدود ۴۰۰ میلیارد است یعنی، تعداد درختانی که روی زمین زندگی می کنند بسیار بیشتر از ستاره های راه شیری است.

۷ _جمعیت بنگلادش بیشتر از کشور پهناور روسیه است

مساحت کشور بنگلادش ۱۱۶ هزار بار کوچک تر کشور روسیه است و این در حالی است که بنگلادش حدود ۲۰ میلیون شهروند بیشتر از روسیه دارد.

۸ _ جمهوری خلق چین به عنوان «جمهوری طلایی» شناخته می شود

بر اساس گزارش محققان روزانه ۴۴۰ تن طلا در کشور چین طلا استخراج می شود. یعنی این کشور آسیایی رکورد دار داشتن طلا در جهان است. جمعیت جهان ۲۲ مرتبه بیشتر از گذشته رشد داشته است

آمار عجیب

 ۹_ جمعیت کره زمین در ۱۰۰۰ سال گذشته یعنی در سال های ۱۰۰۰ تا دو هزار ۲۲ مرتبه بیشتر از هزاره های قبلی رشد کرده است

بر اساس آمار جهانی در سال ۱۰۰۰ جمعیت جهان ۲۷۵ میلیون نفر بوده است، در حالی که در سال ۲۰۰۰ این جمعیت به ۶ میلیارد و ۱۴۵ میلیون و ۶ هزار و ۹۸۹ رسیده است.

۱۰_در آمریکا مردم روزانه ۴ ساعت تلویزیون تماشا می کنند

هر روز مردم در کشور آمریکا حدود ۱٫۵ بخش از روز خود یعنی حدود ۲۷۰ دقیقه را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند. بعد از کشور پهناور آمریکا، لهستان با ۲۶۴ دقیقه در روز سردمدار تماشای تلویزیون توسط شهروندانش است.

۱۱-  بیشتر نوزادان روزهای پنج شنبه به دنیا می آیند

دانشمندان متوجه شده اند که کمترین آمار تولد نوزادان مربوط به روزهای شنبه با ۱۰ درصد و بیشترین آن مربوط به روزهای پنج شنبه با ۱۲٫۸ درصد است. دوشنبه نیز با آمار ۱۱ درصدی در جایگاه دوم قرار دارد.

آمار عجیب

منبع:نمناک


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : گوناگون
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

DMCA.com Protection Status