» جامعه » کشف محموله قاچاق انسان در گمرک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۰

 کد خبر: 77338
 3423 بازدید

کشف محموله قاچاق انسان در گمرک

کشف محموله قاچاق انسان در گمرک

ماموران گمرک تاکنون در سالجاری ۱۴ محموله قاچاق انسان را کشف کرده اند.

قاچاق انسان
 بر همین اساس، در نهمین عملیات کشف قاچاق انسان، ۹ تبعه یکی از کشورهای همجوار درون یک دستگاه تریلی حامل بار پنبه پنهان شده بودند که ماموران گمرک بازرگان با دقت و هوشیاری این افراد را شناسایی کردند. این محموله از مبدا تاجیکستان به ترکیه بود.
 همچنین در عملیات دیگری، ۵ نفر تبعه یکی از کشورهای همسایه داخل کانتینر یک دستگاه تریلی ترانزیتی صادراتی حامل بار pvc شناسایی شدند. این محموله از مبدا کشور ازبکستان به ترکیه در گمرک بازرگان توسط ماموران گمرک شناسایی شدند.
 همچنین دو محموله دیگر قاچاق انسان نیز توسط ماموران گمرک کشف شد . این محموله های صادراتی از کشور ازبکستان و از طریق گمرک سرخس به کشور وارد شده و قصد خروج از کشور به ترکیه را داشت. این دو فرد یکی ایرانی و دیگری تبعه یکی از کشورهای همسایه هستند و با مخفی شدن در بار نخ و دیگری در محموله پنبه قصد خروج از کشور را داشتند.
 در عملیات دیگری ماموران گمرک موفق شدند یک تبعه روسی را از داخل محفظه بار کامیون ترک حامل کالای ترانزیتی کشمش از کشور ترکمنستان کشف کنند.
همچنین بخوانید : کشف قاچاق یک پدر و کودک در بار کشمش! + عکس
 این تعداد قاچاق انسان طی چندین عملیات و با هوشیاری و رصد ماموران گمرک به کمک تجهیزات کنترلی، ایکس ری ها و ردگیری محموله های صادارتی و وارداتی توسط سامانه های گمرک کشف شده است.
 بنابراین گزارش ؛ با الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز این سازمان به دستگاههای کنترلی پیشرفته، کشفیات قاچاق انسان در دو سال پیش رشد قابل توجهی داشته و ماموران گمرکات در این مدت موفق به کشف بیش از ۵۵۰ مورد قاچاق انسان شدند. بیشترین قاچاق انسان به صورت جمعی و یا انفرادی در بار های ورودی ثبت شده و این افراد اغلب تبعه کشورهای همسایه هستند.
 کشفیات متعدد قاچاق از سوی گمرک ایران این سازمان را در رده یکی از موفق ترین کشورهای عضو در سازمان جهانی گمرک قرار داده است. گمرک ایران توانست در سال پیش مقام نخست در کشفیات مواد مخدر و مقام دوم در کشفیات قاچاق کالا را به نام خود درج کند.
منبع:نمناک

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : جامعه
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.