» سینما » ناگفته های همسر علی معلم از یکسال فراق همسرش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۰

 کد خبر: 70535
 1141 بازدید

ناگفته های همسر علی معلم از یکسال فراق همسرش

ناگفته های همسر علی معلم از یکسال فراق همسرش
آذر معماریان همسر علی معلم در آستانه سالگرد درگذشت همسرش درباره یکسال فراق و پیگیری برنامه های علی معلم صحبت کرد.

یکسال از درگذشت علی معلم مرد با اخلاق و توانگر عرصه های مختلف سینمای کشور گذشت . آذر معماریان همسر علی معلم در آستانه سالگرد درگذشت همسرش در یک گفتگو از ادامه دادن آرمان های علی معلم گفت و درباره این یکسال نبود علی معلم صحبت کرد.

همسر علی معلم

در آستانه سالگرد درگذشت علی معلم، همسر این سینماگر و مدیر مسوول دنیای تصویر با بیان اینکه ساخت مستندی از زندگی او در حال انجام است، اظهار کرد:علی معلم آدم راستگویی بود و هیچگاه برای مصلحت روزگار حرفی نمی زد و همیشه جانب حق را می گرفت.

جزئیات مراسم سالگرد علی معلم از زبان همسرش

آذر معماریان درباره جزئیاتی از برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد درگذشت علی معلم در قطعه هنرمندان بهشت زهرا، توضیح داد:روز دوشنبه ۲۱ اسفندماه همزمان با سالگرد فوت علی معلم، مراسمی را در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار خواهیم کرد. برهمین اساس دوشنبه ساعت ۹ و نیم صبح از مقابل خانه سینما شماره۲ واقع در خیابان وصال به سمت بهشت زهرا حرکت خواهیم کرد و آنجا برنامه ای تدارک دیده شده است و بنا است که هنرمندان حاضر در مراسم سخنرانی هایی داشته باشند.

او درباره دغدغه های انتشار مجله دنیای تصویر در نبود علی معلم، بیان کرد:بعد از درگذشت علی معلم، پسرمان مدیریت مجله را برعهده گرفت و با توجه به اینکه رشته تحصیلی مرتبطی هم داشته و از کودکی در همین محیط بزرگ شده است، روند انتشار مجله تغییری نکرد و با وجود آنکه تعداد زیادی از مجلات در همین یک سال دچار مشکل شدند ولی «دنیای تصویر» با ریزش مخاطب مواجه نشد و من هم مسئولیت اجرایی کارها را بر عهده داشتم و به این ترتیب راه علی معلم ادامه پیدا کرده است.

آذر معماریان

آذر معماریان همسر زنده یاد علی معلم و پسرش

او اضافه کرد:آقای معلم از کسانی بود که جادوی بزرگ اندیشیدن را می دانست و هیچ گاه درگیر چشم و هم چشمی هایی که در جامعه امروز ما موج می زند نبود و همیشه آن چیزی که برای خود می خواست را برای دیگران هم می خواست و خودخواهی بیش از اندازه نداشت و دگرخواه بود. او هیچگاه از ارایه دانشش به دیگران کوتاهی نکرد و همین امر باعث ایجاد رفاقت با همکارانش شده بود. نهایتا هم همین شیوه، تداوم کار «دنیای تصویر» را تاکنون به دنبال داشته است.

معماریان با تاکید بر اینکه “علی معلم آدم راستگویی بود و هیچ گاه برای مصلحت روزگار حرفی نمی زد و همیشه جانب حق را می گرفت” گفت:علی معلم با وجود داشتن چنین شخصتی علاوه بر آنکه بسیاری از هنرمندانی که با او دوست بودند، از نبود او متاسف بودند در این یک سال با اظهار تاسف و افسوس آدم هایی مواجه شدیم که حتی ممکن بود معلم با آنها برخوردهایی تندی هم داشته است.

همسر علی معلم درباره آثار به جامانده از این صاحب نظر سینما بیان کرد:علی معلم در زمان حیاتش بیشتر سرمقاله هایش مخصوصا آنهایی که از اهمیت بیشتری برخوردار بودند را به عنوان کتاب «یادداشت هایی از یک دوران سپری نشده» منتشر کرد. البته کتاب دومی هم اکنون بعد از فوت این هنرمند در حال تولید و انتشار است.

او ادامه داد:اکنون ساخت مستندی هم از زندگی علی معلم در حال انجام است که در مراحل اولیه تولید قرار دارد. ساخت این مستند توسط خانواده اش در حال انجام است و به خاطر آنکه معلم در جشنواره های خارجی متعددی هم حضور داشته و چهره ای شناخته شده در جهان است باید مستندی باشد که شایسته او و فعالیت های ارزشمندش باشد. بنابر این ما بنا داریم که با تیمی حرفه ای که تجربه چنین کاری را داشته است، ساخت این مستند را پیش ببریم.

معماریان در پایان بیان کرد:به خاطر دارم که زمانی پسرم از پدرش خواست تا مستندی راجع به زندگی او بسازد ولی ایشان مقاومت کرد و شاید این امتناع به خاطر کاری های زیادی بود که شوق داشت آنها را انجام دهد و فکر نمی کرد یک روزی به این سرعت ما را ترک خواهد کرد و واقعا خیلی چیزها در دنیا غیرقابل پیش بینی است.

آذر معماریان

آذر معماریان همسر زنده یاد علی معلم

علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد و در رشته ی سینما تحصیل کرد، در دهه ی شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه ای را در مطبوعات و رسانه های سینمایی رقم زد. معلم که به واسطه ی تولید و اجرای برنامه هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و …به چهره ای شناخته شده تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه ی سینمای کشور افزود.

فعالیت معلم فقط به عرصه ی مطبوعات و رسانه ها محدود نمی شد، «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات او در مقام تهیه کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت هایش در عرصه ی فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر از عناوین متعدد او به شمار می رفت.

علی معلم، مدیر مسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه ساز و تهیه کننده سینما در سن ۵۴ سالگی و در پی حمله قلبی، دار فانی را وداع گفت.

علی معلم

یکسال از درگذشت علی معلم گذشت

علی معلم در هیئت های داوری و انتخاب جشنواره بین المللی فیلم فجر(هفت دوره)، جشنوارهٔ بین المللی فیلم کشورهای غیرمتعهد (پیونگ یانگ)، جشنوارهٔ سینمای جوان، جشنوارهٔ فیلم های دانشجویی، جشنوارهٔ فیلم های خانوادگی، نخستین جشنوارهٔ فیلم و کیفیت، جشنوارهٔ فیلم جوان، جشنواره فیلم رویش و جشنواره بین المللی فیلم شهر (دو دوره)، نخستین جشنوارهٔ فیلم های ویدئویی تهران، جشنوارهٔ فیلم زنان (پروین اعتصامی) عضویت داشته است. وی همچنین سه دوره عضویت در هیئت انتخاب فیلم ایران برای آکادمی اسکار را بر عهده داشته است. او مجری، تهیه کننده و پایه گذار جشن سینمایی/ تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ)است که نخستین جشنواره ی سینمایی بخش خصوصی در ایران می باشد.

منبع:نمناک


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : سینما
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.