Dayan Portal
×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» آشپزی » دستور پخت حلوای گردویی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۲۰:۱۰

 کد خبر: 53769
 275 بازدید

دستور پخت حلوای گردویی

دستور پخت حلوای گردویی حلوای گردویی از سوغات های استان آذربایجان شرقی می باشد که طرز تهیه آن را در آشپزخانه نمناک می توانید ببینید. مواد لازم برای حلوای گردویی گردوی آسیاب شده ۱ پیمانه نیم دانه (برنج شکسته) ۲ پیمانه کنجد بریان شده نصف پیمانه روغن مایع ۳/۴پیمانه شکر ۱٫۵ پیمانه همچنین بخوانید : تمام […]

دستور پخت حلوای گردویی

دستور پخت حلوای گردویی

حلوای گردویی از سوغات های استان آذربایجان شرقی می باشد که طرز تهیه آن را در آشپزخانه نمناک می توانید ببینید.

مواد لازم برای حلوای گردویی

گردوی آسیاب شده ۱ پیمانهحلوای گردویی

حلوای گردوییدسر های ایرانی
نیم دانه (برنج شکسته) ۲ پیمانه
کنجد بریان شده نصف پیمانه
روغن مایع ۳/۴پیمانه
شکر ۱٫۵ پیمانه
حلوای گردویی ارومیه
همچنین بخوانید : تمام دستور آشپزی های دسر های ایرانی

طرز تهیه حلوای گردویی

نیم دانه را از ۲ ساعت جلوتر خیس می اندازیم سپس درون قابلمه نچسب روغن مایع می ریزیم. نیم دانه را داخل آبکش می ریزیم تا آب اضافه آن گرفته شود.
بعد داخل روغن مایع بریزید کمی تفت دهید گردوی آسیاب شده وکنجد رااضافه کنید کمی تفت دهیدسپس یک پارچ آب بریزد وبعد شکر را هم اضافه کنید وبگذاری تا بجوش آید وبعد زیر حرارت را کم کنید تانیم دانه آرام بپزد وکاملا باز شود گهگاهی هم بزنید تا ته نگیرد.
در ظرف را هم بگذارید تا هم رنگ آن عوض شود وهم نیم دانه کاملاً باز شود. هنگامی که غلیظ شد در ظرف را بردارید وبا ریسک چوبی دائماً هم بزنید تا ته نگیرد و آب آن خشک شود وحلوای شما به روغن بیافتد وبه دست نچسبد کف سینی را چرب کنید وحلوای آماده شده را داخل آن صاف کنید و بعد از اینکه کاملاً سرد شد به شکل لوزی برش دهید وروی آن را با پودر پسته یا کنجد بریان شده تزئین کنید.
نکته مهم
نیم دانه نباید زیاد درون روغن سرخ شود چون در این صورت خوب باز نمی شود لعاب نمی دهد. کنجد را می توان به صورت نیمی آسیاب شده ونیمی کامل استفاده کرد.
منبع:نمناک

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آشپزی
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات