» جامعه » تیم ملی فوتسال زنان ایران با پیروزی پنج بر دو بر ژاپن، به قهرمانی آسیا رسید.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ - ۱۱:۲۲

 کد خبر: 82135
 1646 بازدید

تیم ملی فوتسال زنان ایران با پیروزی پنج بر دو بر ژاپن، به قهرمانی آسیا رسید.

تیم ملی فوتسال زنان ایران با پیروزی پنج بر دو بر ژاپن، به قهرمانی آسیا رسید.
تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان که برای دومین بار متوالی روانه فینال رقابت های قهرمانی قاره شده بود، توانست بار دیگر سد قهرمانی ژاپن شده، از قهرمانی خود دفاع کرده و به اصطلاح دبل کند.
در این دیدار که مقابل ژاپن انجام می‌شد، تیم کشورمان توانست با هتریک «شیربیگی» و نمایش فوق العاده «توسلی» درون دروازه پنج بر دو، حریفش را به زانو درآورده و به قهرمانی آسیا برسد.
پیشتر و در سال ۲۰۱۵ نیز که نخستین دوره این مسابقات در مالزی برگزار می‌شد، تیم ملی فوتسال زنان کشورمان توانست به همراه ژاپن به دیدار نهایی راه یافته و در فینال با شکست حریفش، بر بالاترین جایگاه فوتسال زنان قاره کهن بایستد.
در دیدار امروز، شاگردان مظفر در نیمه نخست این دیدار موقعیت‌های زیادی داشتند که نتوانستند از آن استفاده کنند. در این نیمه، گلی از دروازه‌ها عبور نکرد. فرزانه توسلی با درخشش خود در این نیمه دروازه ایران را بسته نگه داشت.
در نیمه دوم، ایران عملکرد بسیار متفاوتی داشت. تیم ملی کشورمان توسط سارا شیربیگی (۳ گل)، فرشته کریمی، فهیمه زارعی به گل رسید.
بیش از ۲۰۰ تماشاگر ایرانی و ژاپنی در ورزشگاه حضور داشته و به تشویق تیم‌های خود پرداختند. علی کفاشیان و لیلا صوفی‌زاده نیز در سالن حضور داشتند.
تیم ملی فوتسال بانوان ایران در مرحله مقدماتی مقابل ترکمنستان و ازبکستان به برتری رسید. در ادامه نیز با برتری مقابل چین و ویتنام به فینال راه یافت و سرانجام با برتری در این دیدار عنوان قهرمانی را کسب کرد.
پیش از این دیدار، تایلند در ضربات پنالتی موفق شد ویتنام را شکست دهد و عنوان سومی مسابقات را از آن خود کند.
ترکیب ایران
فرزانه توسلی، طاهره مهدی پور، لیلا خدا بنده پور، فاطمه ارژنگی، سارا شیربیگی، فرشته خسروی، فرشته کریمی، فاطمه پاپی، مهسا کمالی، نسیمه غلامی، نسترن مقیمی، فهمیه زارعی، فاطمه اعتدادی، آرزو صدقیان زاده
ترکیب ژاپن
یاماموتو، کاتو، اگوچی، یوتسوی، کاتسوماتا، تاکه مورا، آمیشیرو، اگاوا، ناکاجیما، واکابایاشی، سوگی یاما، چیدا، فوجیتا.
بهترین بازیکن
تیم ملی ایران در نیمه نخست با نمایش فوق العاده فرزانه توسلی درون دروازه به هدف خود رسید و توانست با تساوی به رختکن برود. در نیمه دوم نیز شیربیگی ستاره درخشان تیم ملی، توانست با ثبت سه گل زده، نقش پر رنگی در پیروزی تیم ملی ایفا کند تا به این ترتیب هر دو بازیکن در کنار یکدیگر بهترین‌های ایران باشند.
منبع:ستاره

برچسب ها : , ,
دسته بندی : جامعه
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.