» ورزشی » بازی های تدارکاتی ایران قبل از جام جهانی ۲۰۱۸

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۲۰:۰۹

 کد خبر: 53721
 48 بازدید

بازی های تدارکاتی ایران قبل از جام جهانی ۲۰۱۸

بازی های تدارکاتی ایران قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ قرار گفتن ایران در یکی از سخت ترین گروه های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه همراه با دو تیم پرتغال و اسپانیا که از قدرتمندترین تیم های حال حاضر قاره اروپا هستند و همینطور مراکش که بدون گل خورده از قاره آفریقا به جام جهانی راه یافته، […]

بازی های تدارکاتی ایران قبل از جام جهانی ۲۰۱۸

بازی های تدارکاتی ایران قبل از جام جهانی ۲۰۱۸

قرار گفتن ایران در یکی از سخت ترین گروه های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه همراه با دو تیم پرتغال و اسپانیا که از قدرتمندترین تیم های حال حاضر قاره اروپا هستند و همینطور مراکش که بدون گل خورده از قاره آفریقا به جام جهانی راه یافته، کی روش را بر آن داشته تا جدی تر از گذشته برنامه های آماده سازی تیم ملی را دنبال کند.

بازی های تدارکاتی ایرانفوتبال

مشخص شدن حریفان ایران در مرحله گروهی حالا این امکان را در اختیار سرمربی تیم ملی قرار داده تا با شناخت از سبک بازی آنها حریفان تدارکاتی خود را انتخاب کند.

کی روش در همین راستا بازی های تدارکاتی را برای حضور قدرتمندتر در جام جهانی به سه دسته تقسیم کرده است.

بازی های تدارکاتی ایران تا جام جهانی

بازی های تدارکاتی ایران قبل از جام جهانی

رونمایی از دیدارهای تدارکاتی ایران تا جام جهانی

دفتر حسن روحانی در برگزاری دیدار ایران و ترکیه نقش بسزایی داشته است.
درحالی که نزدیک به ٥ماه به آغاز رقابت های جام جهانی باقی مانده، تکلیف چند بازی تدارکاتی تیم ملی ایران مشخص شده است. با این حال، هنوز هم کی روش و مسئولان فدراسیون در تلاشند تا برای ماه های آینده بازی های تدارکاتی مناسبی را برای تیم ملی هماهنگ کنند که وزارت ورزش و حتی مقامات بالاتر دولتی هم در این ماجرا دست به کار شده اند. یکی از بازی های تدارکاتی هماهنگ شده برای تیم ملی با کشور همسایه یعنی ترکیه است که دفتر رئیس جمهوری به طور مستقیم اقداماتی برای قطعی شدن این دیدار انجام داده است.

نقش رئیس جمهوری در بازی ترکیه

چندی پیش بود که برخی رسانه های ترکیه ای از برگزاری دیدار دوستانه میان تیم های ملی ایران و ترکیه قبل از جام جهانی ٢٠١٨ خبر دادند. خبرگزاری آناتولی به نقل از فدراسیون فوتبال ترکیه از موافقت این فدراسیون با مسابقه دوستانه با تیم ملی ایران، قبل از آغاز بازی های جام جهانی ٢٠١٨ روسیه خبر داده بود.

این بازی قرار است در ماه می که مصادف با اردیبهشت و خردادماه سال ٩٧ است، برگزار شود. روز گذشته اخباری منتشر شد که نشان می دهد بعد از مکاتبات مقامات فدراسیون فوتبال ایران با همتایان ترکیه ای، یکی از معاونان دفتر رئیس جمهوری که پیش از این سال ها سابقه تصدی نمایندگی سیاسی کشورمان در ترکیه را برعهده داشته، نقش اساسی در موافقت طرف ترک با این بازی داشته است.

گفته می شود وی که به همین مناسبت ارتباط خوبی با مقامات ترکیه ای دارد، در تماس با وزیر ورزش و مقامات ارشد دولت ترکیه موضوع مکاتبه فدراسیون فوتبال را پیگیری و موافقت نهایی در این زمینه را اخذ کرده است. بدین ترتیب، به نظر می رسد خیال کی روش و فدراسیون از بابت برگزاری یک دیدار تدارکاتی مناسب قبل از برگزاری جام جهانی راحت باشد.

تقابل با الجزایر در نوروز

یکی دیگر از بازی های تدارکاتی تیم ملی که قطعی شده، مقابل الجزایر است. اخیرا مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور آفریقایی دیدار با شاگردان کی روش را در فروردین ماه تأیید کرده اند. البته الجزایر برخلاف دوره قبلی که شگفتی ساز جام جهانی شده بود،

در این دوره نتوانست به جام جهانی راه پیدا کند. با این که هنوز از سوی فدراسیون فوتبال ایران زمان و مکان دقیق این بازی اعلام نشده، مهدی تاج اخیرا در واکنش به شایعه لغو این مسابقه اعلام کرده ممکن است زمان بازی تغییر کند، اما خبری از لغو آن نیست. با این حال، طبق گزارش رسانه های خارجی قرار است به احتمال فراوان دیدار دوستانه ایران و الجزایر ٧ فروردین ماه در کشور اتریش برگزار شود.

لیبی، قبل از سال جدید

با این که روزهای فیفا با ایام عید و نخستین روزهای سال ٩٧ همزمان می شود، طبق هماهنگی های به وجود آمده، قرار است چند روز قبل از شروع سال جدید، شاگردان کی روش یک بازی تدارکاتی انجام دهند.

دیدار ایران و لیبی احتمالا ٢٧ اسفندماه در تهران و البته پشت درهای بسته برگزار خواهد شد. رویارویی با یک تیم آفریقایی دیگر نشان می دهد که کی روش تمرکز زیادی روی بازی نخست تیم ملی مقابل مراکش کرده است.

طبق توافق کادر فنی دو تیم، این مسابقه پشت درهای بسته و به دور از چشم رسانه ها برگزار خواهد شد.

بازی های تدارکاتی ایران تا جام جهانی

بازی های تدارکاتی ایران قبل از جام جهانی

با برزیل و ایتالیا بازی می کنیم؟

در ماه های اخیر شایعات زیادی پیرامون برگزاری بازی های تدارکاتی تیم ملی در راه آماده سازی برای جام جهانی وجود داشته است. چندی پیش بود که سفیر برزیل در ایران در ملاقات با مهدی تاج وعده داد به دلیل ارتباط خوبش با مدیران فدراسیون فوتبال این کشور، می تواند امکان یک بازی تدارکاتی را بین دو تیم فراهم کند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران هم به این وعده دل بستند تا شاید امکان برگزاری بازی دوستانه با برزیل قبل از جام جهانی وجود داشته باشد. از سوی دیگر، از ایتالیا به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم های جهان به عنوان حریف احتمالی تیم ملی ایران نام برده می شود.

عدم راهیابی لاجوردی پوشان به جام جهانی ممکن است دلیلی شود تا ایران در این شرایط با ایتالیا یک بازی تدارکاتی انجام دهد. البته از کشورهای دیگر همچون لهستان و اتریش هم به عنوان حریفان احتمالی شاگردان کی روش نام برده می شود.

برنامه تیم ملی تا جام جهانی

کارلوس کی روش بعد از قرعه کشی جام جهانی تمامی برنامه های خود را در جلساتی که با مسئولان فدراسیون فوتبال داشت، تنظیم کرد. با این که سرمربی پرتغالی قید برپایی اردو در نیم فصل لیگ برتر را زد، طبق برنامه جدید هر هفته یکی، دو روزی ملی پوشان داخلی را در اختیار دارد تا ریکاوری آنها در کمپ تیم ملی صورت بگیرد.

با این حال، نخستین برنامه تیم ملی برای برپایی اردوی متمرکز در اسفندماه خواهد بود؛ زمانی که ٤ تیم آسیایی در لیگ قهرمانان بازی خواهند کرد. سپس اواخر اسفندماه که روزهای فیفا محسوب می شود، با اضافه شدن لژیونرها اردوی تیم ملی شکل رسمی به خود می گیرد.

هنوز تکلیف بازی تدارکاتی تیم ملی در اوایل فروردین مشخص نیست، اما به نظر می رسد ملی پوشان در نوروز به یک کشور اروپایی سفر کنند. برنامه بعدی هم بعد از پایان لیگ در اردیبهشت ماه خواهد بود که تا شروع جام جهانی ادامه دارد. طبق اعلام فدراسیون، بازی خداحافظی تیم ملی احتمالا ١٢ خردادماه خواهد بود که هنوز مشخص نیست مقابل چه تیمی است.

منبع:نمناک


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : ورزشی
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات