» جامعه » اقدامات که لازم بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۱۷:۳۸

 کد خبر: 77414
 4303 بازدید

اقدامات که لازم بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند

اقدامات که لازم بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال در خصوص مفقود شدن کارت ملی هوشمند گفت:فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی هوشمند “المثنی” صادر نخواهند کرد.
رپورتاژ
سیف الله ابوترابی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر کارت ملی هوشمند و شناسنامه فردی مفقود شد یا به سرقت رفت چه اقدامی باید انجام دهد،اظهارکرد:فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند؛ زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی المثنی صادر نخواهند کرد.همچنین در خصوص مفقود شدن شناسنامه نیز افراد می بایست برای دریافت شناسنامه المثنی به دفاتر پست و پیشخوان مراجعه کرده و پس از درخواست، برای آنها صادر خواهد شد.
وی ادامه داد:در صورت مفقود شدن کارت ملی هوشمند، آن کارت باطل شده و فرد بایستی برای صدور کارت ملی هوشمند مجدد ثبت نام انجام دهد که البته این افراد شامل مرحله پیش ثبت نام نمی شوند. همچنین صدور کارت ملی هوشمند المثنی نیز کمتر از یک ماه طول خواهد کشید.
سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه کارت های ملی جدید، هوشمند بوده و امکان سوء استفاده از آن وجود ندارد، گفت:بنابراین نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت؛ زیرا در حین ثبت نام، اسکن اثر انگشت و امضای دیجیتال فرد ثبت شده که این امر از سوء استفاده کارت ملی هوشمند جلوگیری خواهد کرد.
منبع:نمناک

برچسب ها : , ,
دسته بندی : جامعه
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.