» جامعه » اعلام تاریخ دقیق شروع و پایان ماه رمضان ۹۷

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۷:۳۵

 کد خبر: 83591
 1954 بازدید

اعلام تاریخ دقیق شروع و پایان ماه رمضان ۹۷

اعلام تاریخ دقیق شروع و پایان  ماه رمضان ۹۷
اخبار حوادث

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که «حدد ۱۲۰ گروه در نقاط مختلف کشور در روز چهارشنبه ۲۹ شعبان به رویت هلال ماه می پردازند»، گفت:پیش بینی این است که هلال ماه به سادگی در روز چهارشنبه دیده می شود و پنجشنبه روز اول ماه مبارک رمضان است.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا موحد نژاد صبح امروز (سه شنبه) ۲۵ اردیبهشت ماه با بیان این که «در دیدن هلال ماه مبارک رمضان امسال هیچ مشکلی وجود ندارد و به احتمال زیاد روز چهارشنبه هلال ماه به سادگی دیده می شود» اظهار کرد:حدود ۱۲۰ گروه در روز چهارشنبه در نقاط مختلف کشور به استهلال هلال ماه می پردزاند و پیش بینی این است که این هلال به سادگی دیده می شود اگر به احتمال ضعیف هلال ماه رویت نشد به اطلاع ملت شریف می رسد.

وی افزود:هلال ماه مبارک رمضان امروز در هیچ یک از کشورها قابل رویت نیست. البته آن ها یک تقویم ام القری دارند که می گویند ماه از مقارنه گذشته باشد و ماه بعد از خورشید غروب کند، اگر این دو شرط باهم باشد اول ماه است و برخی از کشورها این را به عنوان تقویم استفاده کرده و براساس همین تقویم روز اول ماه مبارک رمضان را اعلام می کنند اما در اکثر کشورها تا هلال ماه دیده نشود، اول ماه را اعلام نمی کنند.

این عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد:غروب امروز مشخص می شود که عربستان فردا را به عنوان اول ماه مبارک رمضان اعلام می کند یا نه. در غرب آمریکای شمالی و جنوبی یعنی اقیانوس آرام هلال ماه دیده می شود. تمام داده های نجومی نشان می دهد که ماه قابل رویت نیست .متاسفانه در برخی از کشورها رویت هلال ماه را به صورت علمی و کارشناسی انجام نمی دهند اما خوشبختانه ما در ایران رویت هلال ماه را به صورت کاملا دقیق انجام می دهیم. گاهی برخی در دیدن هلال ماه دچار توهم می شوند طبق گزارشی نشان داده شده که دربین صد نفر برای دیدن هلال ماه ۱۵ نفر دچار توهم در دیدن هلال می شوند. بر همین اساس در ستاد استهلال سوالات دقیقی را می پرسیم و گزارشات آن را خدمت مقام معظم رهبری ارائه می دهیم.

 باشگاه خبرنگاران: ماه میهمانی خدا هر روز نزدیک تر می شود و شروع و شوق مسلمانان و قطعا نوجوانانی که برای نخستین بار این ماه را درک می کنند بیشتر می شود .در این گزارش برای اطلاع از تاریخ دقیق “شروع ماه مبارک رمضان ۹۷ ” و نیز زمان دقیق پایان ماه پر برکت رمضان و عید فطر با ما همراه باشید.

استهلال ماه رمضان

 ماه رمضان ، نهمین ماه سال قمری است . این ماه از ویژگی های بسیاری برخوردار است و هر ساله عده ی زیادی از مسلمانان به هنگام رسیدن ماه رمضان روزه می گیرند و واجبات ویژه این ماه مقدس را به جا می آورند . در قرآن از این ماه به عنوان ماه هدایت کننده نام برده می شود . این ماه از ویژگی ای برخوردار است که در آن مسلمانان باید روزه بگیرند و اعمال آن را به جا بیاورند . در این ماه مردم خیلی از عاداتی که هر روزه انجام می دهند را نباید انجام دهند و به این وسیله می توانند برخی از عادات خود را کنار بگذارند .

سال ۹۷ میهمانی خدا کلا در بهار صورت خواهد گرفت و تاریخ شروع روز اول ماه مبارک رمضان سال ۱۴۳۹ هجری قمری برابر با،روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ خورشیدی و مصادف با ۱۷ مه سال ۲۰۱۸ میلادی می باشد اما با توجه به اینکه برای شروع ماه رمضان نیاز به رویت هلال ماه می باشد این تاریخ ممکن است جابجا گردد و ماه رمضان ۱۳۹۷ از ۲۶ اردیبهشت ماه آغاز شود.

در سال ۹۸ ماه مبارک رمضان در نیمه اردیبهشت آغاز خواهد شد و تاریخ ۹۸/۲/۱۵ آغاز ماه خوب خدا خواهد بود.

بعد از آن به ترتیب ۴ اردیبهشت ۹۹ و ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ آغاز ماه مبارک رمضان خواهد بود.

آغاز ماه مبارک در سال ۱۴۰۱ درست پس از سیزدهم فروردین است و قاعدتا بسیاری از هم میهنان درین روز با دهان روزه به سیزده بدر خواهند رفت تا با یک روز روزه به پیشواز ماه مهمانی خدا رفته باشند.

ماه مهمانی خدا در سال ۱۴۰۲ روز سوم فروردین آغاز میشود و این یعنی بسیاری از عیددیدنی ها به صرف افطار و پس از آن صورت خواهد گرفت. جالب آنکه در پایان سال ۱۴۰۲ ماه رمضان مجددا در ۲۲ اسفند آغاز می شود و عبادالله درین سال دومرتبه بر سر سفره الهی خواهند نشست.

ماه رمضان

 در سال ۱۴۰۳ ماه مبارک رمضان دهم اسفند آغاز خواهد و بالاخره ۱۴۰۴ با آغاز ماه رمضان در ۳۰ بهمن ماه، کل ماه رمضان در زمستان خواهد بود.

تاریخ پایان ماه رمضان در سال ۹۷

احتمال میرود پایان یا روز آخر ماه مبارک رمضان سال ۱۴۳۹ قمری در ایران برابر با روز پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ خورشیدی و مصادف با ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی میباشد.

تاریخ دقیق روز عید فطر ۹۷

روز عید فطر ماه رمضان سال ۱۴۳۹ قمری برابر خواهد شد با روز جمعه ۲۵ خرداد سال ۱۳۹۷ خورشیدی به عبارتی مصادف است با ۱۵ ژوین ۲۰۱۸ میلادی.

منبع:نمناک


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : جامعه
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.