» ورزشی » استفاده از VAR در فصل جدید بوندس‌لیگا/ کمک‌داور ویدویی آلمانی چگونه خواهد بود؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۰:۲۱

 کد خبر: 122987
 82 بازدید

استفاده از VAR در فصل جدید بوندس‌لیگا/ کمک‌داور ویدویی آلمانی چگونه خواهد بود؟

استفاده از VAR در فصل جدید بوندس‌لیگا/ کمک‌داور ویدویی آلمانی چگونه خواهد بود؟

به گزارش ورزش سه، روزنامه‌ی آبند تسایتونگ اعلام کرد که سیستمی که از طرف فدراسیون فوتبال به اجرا گذاشته خواهد شد با هدف ارتقای کیفیت تجربه‌ی تماشاچیان و کمک به حاضرین در ورزشگاه برای کسب درک بهتری از اتفاقاتی که در میدان روی می‌دهد طراحی شده است.

قرار است در آینده روی دیواره‌های ویدیویی که در استادیوم نصب می‌شود پیامهای متنی نوشته شده و اتفاقات زمین را برای حاضرین در استادیوم توضیح دهد. مرکز کنترل کمک‌داور ویدیویی که در شهر کلن قرار دارد هم می‌تواند تصاویر مربوط به آفساید را در این دیواره‌های ویدیویی به نمایش بگذارد.

فدراسیون آلمان اعلام کرد درصورتیکه صحنه‌ای توسط داور بازبینی ویدیویی شود، ویدوهای مربوط به آن صحنه روی دیواره‌های ویدیویی برای حاضرین در استادیوم هم پخش خواهد شد. پیام‌های متنی‌ای هم که به آن اشاره شد به تماشاچی‌ها نشان می‌دهد که کدام موضوع در حال بررسی است: گل، پنالتی، کارت زرد ؟ پیام‌های متنی، علاوه بر این، تصمیم نهایی داور را به اطلاع تماشاچی‌ها خواهد رساند.

در جام جهانی روسیه از سیستم مشابهی استفاده شد که ویدیوها و تصمیم‌های نهایی داور را روی پرده‌های ویدیویی به نمایش می‌گذاشت.

جالب اینجا است که این سیستم از سالها پیش در فوتبال آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفته. در لیگ فوتبال آمریکا مربیان می‌توانند تقاضای بررسی ویدیویی صحنه‌های حساس را داشته باشند. از این گذشته پخش فوری صحنه‌های حساس در ورزشگاه‌ها سالها است در آمریکا انجام می‌شود.

به این ترتیب، بوندس‌لیگا هم از فصل پیش رو به فناوری VAR مجهز خواهد شد تا تماشاچی‌ها و هواداران تیم‌ها در استادیوم‌ها تجربه‌ی غنی‌تری از تماشای فوتبال بدست آورند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : ورزشی
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

DMCA.com Protection Status