» سلامت » از نشانه های کمبود و کاهش ویتامین k در بدن چه می دانید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۵:۵۶

 کد خبر: 68896
 3669 بازدید

از نشانه های کمبود و کاهش ویتامین k در بدن چه می دانید

از نشانه های کمبود و کاهش ویتامین k در بدن چه می دانید

از نشانه های کمبود و کاهش ویتامین k در بدن چه می دانید

از نشانه های کمبود و کاهش ویتامین k در بدن چه می دانید ؟ اگر خون ریزی های بی دلیل و خون مردگی زیر پوست شما را نگران کرده باید توجه بیشتری به مصرف این ویتامین داشته باشید.

کاهش ویتامین k در بدن چه علائم و نشانه هایی دارد

به نظرت آشناست؟ هنگام کار کردن ، یک دفعه بینی ات خون ریزی می کند یا در یک روز متفاوت، هنگام پوشیدن کفش به طرز غیر معمولی بینی ات مجدد خونریزی می کند. تو واقعا مطمئن نیستی چه اتفاقی دارد می افتد، اما اخیرا، متوجه خونریزی عجیبی شدی. خب، ممکن است کمبود ویتامین کا داشته باشید. در بدن به اندازه بقیه ویتامین ها نیاز به ویتامین کا وجود دارد، ویتامین های معروف دیگری وجود دارند که برای بدن ضروری است و شاید شما بیشتر به آنها توجه می کنید و در این میان ویتامین k تقریبا فراموش شده است به همین دلیل می خواهیم در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک با اشاره به علائم و عوارض کاهش ویتامین k در بدن به شما کمک کنیم تا از ابتلا به آنها جلوگیری کنید.

کاهش ویتامین k

علائم مربوط به کاهش و کمبود ویتامین k در بدن کدامند ؟

کمبود ویتامین k

نشانه های کمبود و کمبود ویتامین k در بدن

زمانی که ویتامین کا کافی برای نیاز های بدنتان ندارید دچار این علائم می شوید :

کاهش ویتامین k و خون ریزی :

همان طور که قبلا گفتیم، وقتی خون بدون غلظت دارید احتمالا دچار خونریزی می شوید. مثلا، بریدگی کوچک هنگام آشپزی می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود چون توقف خونریزی ، کار دشواری است . به همین دلیل مهم است میزان ویتامین ک را چک کنید. به یاد داشته باشید اگر دندان پزشک بروید یا هر گونه مداخله یا جراحی جزئی انجام دهید، واقعا می توانید به دردسر بیفتید صرف نظر از این که مورد شما چقدر جدی است، این علائم به مشکل جدی ، در دراز مدت تبدیل می شود.

خون مردگی از علائم و عوارض کاهش ویتامین k در بدن:

کم ترین نشانه ی خونریزی ، کبودی است. خون مردگی تجمع خون است که منجر به خونریزی می شود. با این حال، کبودی مکرر می تواند یک مزیت باشد زیرا شما را از کمبود ویتامین ک آگاه می کند. افرادی هستند که از اینکه حتی با کم ترین ضربه دچار کبودی می شوند نگران هستند و حتی گاهی نمی دانند چرا در وهله اول زخمی می شوند چون چیزی که ممکن است باعث شود را به یاد نمی آورند. با وجود عدم برخورد، خون مردگی ایجادمی شود. اگر این نشانه را دیدید ، باید تست خون برای چک کردن میزان ویتامین کا بگیرید .
لکه های خون ریزی زیر پوست :
لکه های خون ریزی زیر پوست گسترش نقاط ارغوانی ، قرمز در مناطق خاصی از بدن به دلیل تجمع خون است. برخلاف کبودی، این خال ها از بین نمی روند. در ناحیه قوزک پا بسیار رایج هستند ، چون از نظر گردش خون یک مکان حیاتی است. اگر دچار این عارضه هستید، غیر ممکن است از لکه هایی که قبلا شکل گرفته اند خلاص شوید، اما می توانید آن را از طریق مصرف ویتامین ک کاهش دهید. با این حال، باید آگاه باشید که نشانه ها می توانند بدتر یا بهتر شوند.
 کمبود ویتامین k
همچنین بخوانید : علائم نگران کننده بعد از عمل هیسترکتومی

خون مردگی و خونریزی های بی دلیل از نشانه های کمبود ویتامین k است

تجمع زیاد کلسیفیکاسیون در نتیجه کمبود ویتامین k :

ویتامین کا شبیه راهنما برای ویتامین د عمل می کند تا به مکان های درست برود پس در نتیجه زمانی که سطح ویتامین کا  پایین است ، ویتامین د در نواحی نادرست بدن مانند مفاصل و غضروف ساخته می شود.
این یعنی چی ؟ مقدار زیادی کلسیم در این مناطق حرکت را سخت تر می کند . در عین حال، مناطق دیگر به دلیل فقدان کلسیم مورد نیاز، ضعیف می شوند. اگر کمبود ویتامین ک شدید باشد، ممکن است درد تیز و سیستم اسکلتی ضعیفی را تجربه کنید.

ایجاد مشکل در سلامت استخوان از عوارض کمبود ویتامین k:

ویتامین K نقش مهمی در بهبود سلامت استخوان و کاهش خطر شکستگی آن ایفا می کند. دریافت ویتامین K به طور ویژه برای بانوان یائسه که در معرض خطر پوسیدگی استخوان قرار دارند، مهم است. بدن به ویتامین K برای استفاده از کلسیم در استخوان سازی نیاز دارد. مقدار کافی از ویتامین K، به ویژه ویتامین K2، برای استئوکلسین فعال، پروتئینی که در خون گردش می کند و یون های کلسیم را به ماتریس استخوان پیوند می دهد و از این رو، استخوان را قوی تر می سازد، نیاز است که کاهش این ویتامین مشکلاتی برای اسکلت بدن ایجاد خواهد کرد.

درنتیجه :
مراقب هر کدام از این علائم باشید. در حالی که اکثر آن ها جدی نیستند، به عنوان یک هشدار عمل می کنند، علامتی برای در معرض خطر بودن سلامتی است بنابراین، به محض اینکه متوجه نشانه شدید، باید با پزشک خود قرار ملاقات داشته باشید و درخواست کنید میزان ویتامین کا شما چک شود.
منبع:نمناک

برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : سلامت
ن
Bilit Arzan Bilit Kish
ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.